Showing 1–16 of 22 results

Gel Nettoyant Purifiant

L1290

Xhel lares i pershtatshem per lekura normale-mikse me tendence te yndyrshme. Pastron, purifikon dhe largon yndyren e tepert. Me permbajtje:

– Lumifenole – veti antioksidante, nxit metabolizmin qelizor dhe rregullon sintezen e melatonines.

– Lotus i shenjte – veti mbrojtese dhe purifikuese, antioksidante, zbutes dhe adstrigjent.

– Acid lipoanimik

Jowae Nourishing Lip Balm

L500

Balsam ushqyes dhe mbrojtës ideal për kujdesin ndaj buzëve të thata dhe të dëmtuara, e bazuar në antioksidantin Lumifenole dhe vajin e Kamelias. Ky balsam përmban Lumifenole me veti antioksidante, nga Sempervivum Tectorum, një bimë e aftë për ti rezistuar kushteve ekstreme të motit. Niveli i lartë i antioksidantëve ndihmon lëkurën të rigjejë balancën dhe të mbrojë ndaj agjentëve të jashtëm si ndotja, ndryshimet klimaterike, stresi, lodhja etj. Vaji i Kamelias është i pasur me acide yndyrore dhe Omega 9 me veti riparuese dhe ushqyese.
Përmban gjithashtu gjalpë Shea, dyllë Candelilla, vaj bajame dhe vaj luledielli.
Pa parfum. E formuluar pa paraben, pa vajra minerale, pa përbërës me origjinë shtazore, pa silikon, pa ngjyrues artificialë. Udhëzime mbi përdorimin: Aplikojeni balsamin sa herë të keni nevojë.

Jowae Balancing Mattifying Fluid

L1690

Jowaé Balancing Matifying Fluid është një përkujdesje matifikuese për lëkurat mikse dhe të yndyrshme e bazuar në antioksidantët Lumifenole dhe Lotusin e Shenjtë. Ky fluid përmban antioksidantin Lumifenole, nga Sempervivum Tectorum, një bimë e aftë që ti rezistojë kushteve ekstreme të motit. Niveli i lartë i antioksidantëve ndihmon lëkurën të rigjejë balancën dhe të mbrojë nga agjentët e jashtëm si ndotja, ndryshimet klimaterike, stresi, lodhja etj.
Lotusi i Shenjtë, simbol i pastërtisë ka veti zbutëse dhe adstrigjente.
Përmban gjithashtu gjethe menteje, AHA dhe Zink.
Jo komedogjenik.
I testuar nën kontroll dermatologjik.
I formuluar pa paraben, pa fenoksietanol, pa vajra minerale, pa përbërës me origjinë shtazore, pa silikon, pa ngjyrues sintetike.

Jowae Clarifying Mineral Mask

L2070

Jowae Clarifying Mineral Mask e pasur me Lumifenole me veti antioksidante dhe çaj të bardhë, pastron të gjitha tipet e lëkurave, edhe ato më të ndjeshmet. Kjo maskë ofron një përkujdesje të menjëhershme hidratuese dhe ndriçuese. Perlat mikro-eksfoliuese ndihmojnë në pastrimin e lëkurës. Ekstrakti i çajit të bardhë mbron nga radikalet e lira. Lëkura është e lirë nga papastërtitë, e pastër, e butë dhe uniforme.
98% e përbërësve janë me origjinë natyrale.
E testuar nën kontroll dermatologjik.
Pa paraben, pa fenoksietanol, pa vajra minerale, pa përbërës me origjinë shtazore, pa silikone, pa ngjyrues artificialë.
Udhëzime mbi përdorimin: Aplikojeni 2 herë në javë në një shtresë të trashë. Aktivizojeni teksturën duke e masazhuar për rreth 1 minutë, tekstura transparente transformohet në një shkumë të hollë ngrohëse. Lëreni për 30 sekonda dhe shplajeni me ujë të bollshëm. Evitoni zonën rreth syve.

Jowae Hand&Nail Nourishing Cream

L760

Krem i formuluar për përkujdesje ndaj duarve të thata dhe të dëmtuara, e bazuar në antioksidantin Lumifenole dhe vajin e Kamelias. Ky krem përmban Lumifenole me veti antioksidante, nga Sempervivum Tectorum, një bimë e aftë për ti rezistuar kushteve eksteme të motit. Niveli i lartë i antioksidantëve ndihmon lëkurën të rigjejë balancën dhe mbrojtjen nga agjentët e jashtëm si ndotja, ndryshimet klimaterike, stresi, lodhja etj. Vaji i Kamelias është i pasur me acide yndyrore dhe me Omega 9. Gjithashtu përmban gjalpë Shea, vaj kokosi, vaj luledielli, glicerinë vegjetale dhe ure.
Rezultatet: Lëkura e duarve është e ushqyer dhe e riparuar, më e butë dhe më me shkëlqim. Thonjtë janë të mbrojtur. E testuar nën kontroll dermatologjik. Pa paraben, pa fenoksietanol, pa vajra minerale, pa silikon, pa përbërës me origjinë shtazore.
Udhëzime mbi përdorimin: Aplikojeni në duar dhe thonjë sa herë të keni nevojë.

Jowae Hydrating Water Mist

L1150

Jowae Hydrating Water Mist është një spraj hidrates me Lumifenole me veti antioksidante dhe ujë nga lulet Sakura. Kjo përkujdesje ujore është e përshtatshme për të gjithë tipet e lëkurave, edhe ato më të ndjeshmet. Ajo hidraton, rifreskon dhe i jep ndriçim lëkurës. Pas aplikimit, lëkura është e hidratuar dhe lehtësisht e parfumuar me aromën e luleve të Sakurës.
97% e përbërësve kanë origjinë natyrale.
E testuar nën kontroll dermatologjik.
Pa paraben, pa fenoksietanol, pa vajra minerale, pa përbërës me origjinë shtazore, pa silikone.
Udhëzime mbi përdorimin: Aplikojeni në mëngjes dhe në darkë, ose në çdo kohë të ditës.

Jowae Micellar Cleansing Water

L1680

Jowae Micellar Cleansing Water me Lumifenolet antioksidante dhe Imperial Peony pastron dhe largon makijazhin për të gjithë tipet e lëkurave, edhe ato më të ndjeshmet. Ky ujë micellar pastron butësisht makijazhin nga fytyra dhe sytë. Lëkura është e pastër, pa makijazh dhe papastërti si dhe rifiton shkëlqimin dhe freskinë.
94% e përbërësve janë me origjinë natyrale.
E testuar nën kontroll dermatologjik.
Pa paraben, pa fenoksietanol, pa vajra minerale, pa përbërës me origjinë shtazore, pa ngjyrues artificialë.
Udhëzime mbi përdorimin: Aplikojeni në mëngjes dhe në darkë me një tampon pambuku.

Jowae Moisturizing Light Cream

L1940

Jowae Moisturizing Light Cream është një krem hidratues për fytyrën, i bazuar në antioksidantin Lumifenole dhe ujin e luleve Sakura. I përshtatshëm për lëkurat normale dhe të kombinuara, edhe ato të ndjeshme. Ky krem rihidraton, rimbush dhe zbut menjëherë lëkurën. E ribalancuar, ajo rigjen komfortin dhe butësinë. Ky krem përmban Lumifenole me veti antioksidante, nga Sempervivum Tectorum, një bimë e aftë ti rezistojë kushteve ekstreme të motit. Niveli i lartë i antioksidanteve ndihmon lëkurën të rigjejë balancën dhe mbrojë nga agjentët e jashtëm si ndotja, ndryshimet klimaterike, stresi, lodhja etj. Uji i luleve të Sakurës është një ujë i vërtetë bukurie me veti rifreskuese. Përmban gjithashtu glicerinë vegjetale dhe vitaminë E. Jo komedogjenike. E testuar nën kontroll dermatologjik. E formuluar pa paraben, pa fenoksietanol, pa përbërës me origjinë shtazore, pa vajra minerale, pa ngjyrues.
Udhëzime mbi përdorimin: Aplikojeni në mëngjes dhe në darkë në fytyrë të pastruar.

Jowae Nourishing Dry Oil

L2050

Jowae vaj ushqyes i pasur me antioksidantet Lumifenole dhe vaj Kamelia është i rekomanduar për ushqyerjen e lëkurave të thata, edhe të atyre më të ndjeshme.
Rezultatet: Ky vaj i thatë ushqen dhe i jep komfort trupit dhe flokëve. Lëkura është më e butë dhe e ndriçuar. Vaji i Kamelias hidraton, riparon dhe rigjeneron lëkurën. Gjithashtu përmban vaj Makadamia dhe vaj luledielli. 99% e përbërësve janë me origjinë natyrale. E testuar nën kontroll dermatologjik. Pa paraben, pa fenoksietanol, pa përbërës me origjinë shtazore, pa silikon.
Udhëzime mbi përdorimin: Aplikojeni në trup në mëngjes dhe në darkë, ndërsa në flokë sa herë ta keni të nevojshme.

Jowae Nourishing Very Rich Cream

L1950

Krem ushqyes per lekura te thata dhe shume te thata. Ushqen, hidraton dhe zbut lekuren duke i kthyer asaj komfortin dhe shkelqimin.

Me permbajtje:

– Lumifenole – veti antioksidante, nxit metabolizmin qelizor dhe rregullon sintezen e melatonines.

– Vaj kamelia – me veti ushqyese (omega 3), riparuese, hidratuese dhe rigjeneruese

– Vaj Makadamia

– Vaj Ulliri

– Gjalp Shea

– Glicerine vegjetale

– Vitamine E

MENYRA E PERDORIMIT:
Aplikohet ne mengjes dhe ne darke.

*Produktet Jowae jane pa paraben, pa fenoksietanole, pa vajra minerale, pa silikone dhe te patestuara ne kafshe.

Jowae Protective Moisturing Balm

L1800

Balm hidratues per te gjitha tipet e lekures. Hidraton, jep komfort dhe ndihmon lekuren te mbroje vetveten çdo dite. Lekura mbetet e bute ne prekje. I pershtatshem per t’u perdorur nga gjithe familja. Me permbajtje:
– Lumifenole – veti antioksidante, nxit metabolizmin qelizor dhe rregullon sintezen e melatonines.
– Uje Bamboo – me aminoacide, acide yndyrore, minerale dhe vitamina; hidratim dhe rivitalizim.
– Allantoine
– Gjalp Shea
– Glicerine vegjetale

MENYRA E PERDORIMIT:
Te rriturit: 2 here ne dite, ne mengjes dhe ne darke.
Femije mbi 3 vjeç: 1 here gjate dites.
*Produktet Jowae jane pa paraben, pa fenoksietanole, pa vajra minerale, pa silikone dhe te patestuara ne kafshe

Jowae Purifying Clay Mask

L1680

Jowae Purifying Clay Mask me antioksidantët lumifenole dhe Lotusin e Shenjtë që purifikon lëkurat e kombinuara në të yndyrshme, edhe ato më të ndjeshmet. Kjo maskë është një përkujdesje e menjëhershme matifikuese e pasur me argjilë, e cila përthith papastërtitë dhe yndyrën e tepërt. Enzima papaja prezente në formulë ka veprim eksfoliues. Lëkura është e pastër, e ribalancuar dhe matifikuar, poret janë të pastruara dhe të ngushtuara.
96% e përbërësve janë me origjinë natyrale.
E testuar në kontroll dermatologjik.
Pa paraben, pa fenoksietanol, pa vajra minerale, pa përbërës me origjinë shtazore, pa silikone, pa ngjyrues artificialë.
Udhëzime mbi përdorimin: Aplikojeni 2 herë në javë në një shtresë të trashë. Lëreni 5 minuta, masazhojeni për të patruar poret dhe shplajeni me ujë të bollshëm. Evitoni zonën rreth syve.

Jowae Purifying Cleansing Gel

L1290

Jowaé Purifying Cleansing Gel me lumifenole antioksidante dhe ekstrakt Lotusi të shenjtë pastron dhe purifikon lëkurat e yndyrshme, edhe ato më të ndjeshmet. Ky xhel pastron butesisht, largon yndyrën e tepërt dhe përmirëson teksturen e lëkurës.
Lëkura është e pastruar nga të gjithë papastërtitë, e pastër dhe me shkëlqim.
89% e përbërësve janë me origjinë natyrale. Pa sapun, pH fiziologji.
Pa paraben, pa fenoksietanol, pa vajra minnerale, pa përbërës me origjinë shtazore, pa silikone, pa ngjyrues sintetik.
Udhëzime mbi përdorimin: Aplikojeni në mëngjes dhe në darkë në lëkurë të lagur, masazhojeni dhe shplajeni.

Jowae Replumping Water Mask

L1680

Jowae Replumping Water Mask e pasur me Lumifenole me veti antioksidante dhe ujë nga lulet Sakura, mbush dhe jep shkëlqim për të gjithë tipet e lëkurave, edhe për ato më të ndjeshmet. Kjo maskë është një përkujdesje rihidratuese e pasur me një kompleks hidratues me bajame të ëmbla dhe Linit me veti zbutëse. Formula përmban gjithashtu edhe glicerinë vegjetale. Lëkura është e mbushur, e rihidratuar, rifiton komfortin dhe butësinë.
96% e përbërësve janë me origjinë natyrale.
E testuar nën kontroll dermatologjik.
Pa paraben, pa fenoksietanol, pa vajra minerale, pa përbërës me origjinë shtazore, pa silikon, pa ngjyrues artificialë.
Udhëzime mbi përdorimin: Aplikojeni 2 herë në javë në një shtresë të trashë. Tekstura në formë xheli jep freski të menjëhershme. Lëreni për 10 minuta, masazhojeni që të përthithet pjesa e mbetur dhe tepricën hiqeni me një tampon pambuku..

Jowae Revitalizing Moisturizing Lotion

L2000

Përshkrimi i Produktit Jowae Revitalizing Moisturizing Lotion me Lumifenole me veti antioksidante dhe ujë Bamboo ushqen dhe rivitalizon lëkurat normale në të thata, edhe ato më të ndjeshmet. Ky qumësht hidraton dhe tonifikon trupin. Tekstura lehtësisht e parfumuar përthithet shpejt, duke e lënë lëkurën të butë dhe me ndriçim. Përmban gjithashtu gjalpë Shea, sojë dhe vaj luledielli.
97% e përbërësve janë me origjinë natyrale. E testuar nën kontroll dermatologjik.
Pa paraben, pa fenoksietanol, pa vajra minerale, pa përbërës me origjinë shtazore, pa ngjyrues artificialë.
Udhëzime mbi përdorimin Aplikojeni në mëngjes dhe në darkë. Masazhojeni derisa të përthithet.

Jowae Soothing Cleansing Milk

L1540

Jowae Soothing Cleansing Milk me antioksidantët Lumifenole dhe Imperial Peony pastron dhe heq makjazhin për lëkurat normale në të thata, edhe për ato më të ndjeshmet. Ky qumësht pastron dhe heq makjazhin nga fytyra dhe sytë duke mbrojtur lëkurën nga tharja. Lëkura është e butë, e freskët, pa makjazh dhe papastërti dhe rifiton shkëlqimin.
96% e perberesve janë me origjinë natyrale.
E testuar nën kontroll dermatologjik.
Pa paraben, pa fenoksietanol, pa vajra minerale, pa përbërës me origjinë shtazore, pa silikone, pa ngjyrues artificialë.
Udhëzime mbi përdorimin: Aplikojeni në mëngjes dhe në darkë me një diskete pambuku.