Showing 1–16 of 45 results

Complex 5

L5000


“Një produkt kult i gamës RENE FURTERER. Me përmbajtje të përqendruar të vajit esencial të portokallit dhe livandës ,ky produkt gjen përdorim në cdo përkujdesje për skalpin dhe flokët tuaja. Ushqen,forcon dhe shkëlqen flokun.
Gjen përdorim në cdo ritual të përkujdesjes së flokëve. Përdorimi:
Si ushqyes dhe stimulues I skalpit-Aplikoni në skalp të thatë disa pika nga vaji COMPLEX 5 dhe masazhoni skalpin me lëvizje rrethore 5-10 minuta dhe më pas vijoni me larjen e flokëve.
Si forcues dhe shkëlqyes I flokëve-Aplikoni disa pika vaj COMPLEX 5 në pëllëmbën e dorës dhe masazhoni flokun në të gjithë gjatësinë e tij.Floku nuk ka nevojë për shplarje pas këtij veprimi.
Në të dy rastet,aplikimi këshillohet 1-2 herë në javë”

 

Melaleuca Anti-Dandruff Shampoo/oily scalp

L1850

Shampo trajtuese e zbokthit të yndyrshëm.KA në përmbajtje vajëra esencial të bimës MELALEUCA(tea tree oil), eksrakt Curbicia nga farat e kungullit(eleminon yndyrën e tepërt) dhe kompleksi pirition-zink cimentrio që qetëson skalpin nga irritimet.

Rene Furterer- 5 Sens Conditioner

L2500

Me të njejtën përmbajtje si shampoja,përvec efektit ushqyes dhe shkëlqyes,balsami kremoz ndihmon në krehjen dhe stilimin më të lehtë të flokëve.Idealpër flokët e gjatë dhe të dendur.

Rene Furterer- 5 Sens Shampoo

L2350

Për të gjithë llojet e flokëve,5 senses mbron ,ushqen dhe zbut flokët gjatë përdorimit të përditshëm.E pasur me vajëra 100 % natyralë,kjo shampoo I fal flokut bukurinë e shumëkërkuar.Me vaj kartami, avokadoje, bajames së ëmbël, ricinit dhe jojobës  flokët do të ushqehen dhe do të jenë vërtetë të mëndafshtë.

Rene Furterer- Absolue Keratine Restoring Ritual Renewal Shampo

L2200

Me përmbajtje të ektraktit të keratinës bimore(riparon dhe ristrukturon fibrën e flokut),kamelinës(falë përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore dhe omega 3,ushqen dhe rindërton filmin hidrolipidik të fijes së flokut) dhe biocimentinës(ekstrakt lipidik nga soja që pengon humbjen e tepërt të ujit nga fija e flokut),ky produkt riparon intensivisht flokët tuaj duke u dhënë atyre butësi,uniformitet dhe shkëlqim.
Ky produkt është për përdorim të përditshëm.

Rene Furterer- Absolue Keratine Sublime Renewal Cream

L4500

Me përmbajtje të ektraktit të keratinës bimore(riparon dhe ristrukturon fibrën e flokut),kamelinës(falë përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore dhe omega 3,ushqen dhe rindërton filmin hidrolipidik të fijes së flokut) dhe biocimentinës(ekstrakt lipidik nga soja që pengon humbjen e tepërt të ujit nga fija e flokut),ky krem jo vetëm që riparon dukshëm flokët,por I bën ata më të bukur dhe ndihmon në krehjen e tyre pa këputur fijet e flokëve.
Përdoret pas larjes së flokëve dhe është pa shpëlarje.Për një efekt më të mirë,këshillohet që kremi të aplikohet në të gjithë gjatësinë e flokëve(jo në skalp) dhe më pas të krihen flokët.Flokët mund të jenë plotësisht të thatë ose fare pak të lagur gjatë aplikimit të produktit.

Rene Furterer- Absolue Keratine Ultimate Renewal Mask

L5000

Me përmbajtje të ektraktit të keratinës bimore(riparon dhe ristrukturon fibrën e flokut),kamelinës(falë përmbajtjes së lartë të acideve yndyrore dhe omega 3,ushqen dhe rindërton filmin hidrolipidik të fijes së flokut) dhe biocimentinës(ekstrakt lipidik nga soja që pengon humbjen e tepërt të ujit nga fija e flokut),maska riparon intensivisht flokët duke u dhënë butësi dhe shkëlqim që në përdorimin e parë.
Përdoret 1-2 herë në javë pas larjes me shampoo.

Rene Furterer- Astera Leave-In Soothing Freshness Serum

L2650

Serumi freskues Astera arrin të freskojë menjëherë skalpin duke e ulur temperaturën e këtij të fundit deri në -2.5 gradë celcius.I përqëndruar në përbërës aktivë si vajërat esencialë freskues të ekualiptusit,mentes si dhe asteraces,ky produkt rikthen filmin hidrolipidik të skalpit dhe e mbron atë nga agresionet e shpeshta.

Rene Furterer- Astera Soothing Ritual Shampoo

L2100

E lehtë dhe e freskët,tekstura e Astera Fresh Shampo zbut menjëherë skalpin duke I dhënë atij ndjesinë e pastërtisë dhe freskisë.Floku është I butë,me shkëlqim dhe krihet lehtësisht.Në përmbajtje ka vajëra esencialë freskues të ekualiptusit,mentes si dhe asteraces.

Rene Furterer- Curbicia Purifying Ritual

L1850

Shampo normalizuese e sebumit të flokëve.Pastron  dhe mban në kontroll prodhimin e yndyrës falë përbërësve natyralë.Përmban  ekstrakt  të CURBICIAS(farave të kungullit të ëmbël),vajit të timusit,rozmarinës,karafilit,portokallit .

Rene Furterer- Curbicia Shampoing-Masque Oily Scalp

L3100

E ideuar për skalpin e yndyrshëm,shampoja-maskë Curbicia,rregullon përfundimisht prodhimin e sebumit duke ju dhënë mundësinë të rralloni përdorimin e shampove kundër yndyrës.Në përmbajtje ky produkt ka ekstraktin e CURBICIAS(farave të kungullit të ëmbël),vaj të timusit,rozmarinës,karafilit,portokallit si dhe argjilë absorbente(përthith yndyrën pa tharë skalpin)

Rene Furterer- Forticea Energizing Shampoo

L2050

FORTICEA është shampoo energjizuese e cila përmban element ushqyes dhe energjizues të cilët forcojnë flokët.E pasur me guarana dhe mikrokapsula active me vajëra esenciale të portokallit,livandës dhe rozmarinës,energjizon skalpin dhe stimulon qarkullimin e gjakut duke forcuar dhe ushqyer flokun nga rrënja në maja.
Përdoret për të gjithë llojet e flokëve.

Rene Furterer- Karite Hydra Ritual Mask Dry Hair

L4650

Maska hidratuese dhe ushqyese ka në përmbajtje gjalpin e karitesë dhe ekstraktin e cimentrios që së bashku mundësojnë hidratim intensive dhe të dukshëm që pas aplikimit të parë.Me një teksturë kremoze,të lehtë në përhapje dhe me aromë natyrale,kjo maskë e bën flokun tuaj më të gjallë,me të shkëlqyeshëm dhe më të lehtë për tu krehur apo stiluar.

Rene Furterer- Karite Nutri Nourishing Ritual Mask

L4650

Maska ultra-ushqyese ka në përmbajtje gjalpin e karitesë,ekstrakt të ftoit(efekt zbutës dhe shkëlqyes)dhe kompleksin e mikroproteinave të grurit dhe cimentrios .Me një teksturë të vecantë,të pasur dhe me aromë natyrale,ky produkt do të ushqejë në thellësi,zbusë,shkëlqejë dhe lëmojë flokun tuaj pa e rënduar atë.Më në fund do të mund ta krihni apo stiloni flokun tuaj pa mundim.

Rene Furterer- Karite Nutri Nourishing Ritual Shampoo

L1850

Ky produkt kombinon gjalpin e karitesë me ekstraktet e Cimentrios(kompleks natyral që përftohet nga soja I cili ruan flokët nga dëmtimet )dhe mikroproteinat e  grurit(veshin fijen e flokut për ta mbrojtur dhe shkëlqyer).Falë këtyre përbërësve të vyer,floku ushqehet intensivisht duke fituar gjithashtu butësi të mëndafshtë dhe shkëlqim.