Showing 1–16 of 340 results

A-Derma- Cytelium Lotion

L1400

Cytelium është një kombinim në trajtë tretësire pa ngjyrë.Ai zotëron veprim tharës,absorbues,antibacterial,qetësues dhe mbrojtës në irritimet me lëngëzim.Rekomandohet në skuqje të të ndenjurave tek fëmijët,plagë që lëngëzojnë,varicelë,përkujdesje e kordonit të të porsalindurit,dermatit atopic etj.
Pa parfum,pa paraben.

A-Derma- Cytelium Spray

L1400

Cytelium është një kombinim në trajtë tretësire pa ngjyrë.Ai zotëron veprim tharës,absorbues,antibacterial,qetësues dhe mbrojtës në irritimet me lëngëzim.Rekomandohet në skuqje të të ndenjurave tek fëmijët,plagë që lëngëzojnë,varicelë,përkujdesje e kordonit të të porsalindurit,dermatit atopic etj.
Pa parfum,pa paraben.

A-Derma- Dermalibour Creme

L1500

Kre qetësues,antibacterial dhe rigjenerues që përdoret në trajtimin e dermatiteve irritativ,squqjen e të ndenjurave tek fëmijët(të prekura apo jo nga infeksionet),plasaritjeve,carjeve,diegieve të lehta,inflamacioneve të mukozave gjenitale etj.
Pa parfum,pa konservues.Për trup,fytyrë,mukoza.Bebe,fëmijë,të rritur.

A-Derma- Dermalibour Stick

L1600

Efikasiteti I bakrit me veti antibakteriale,zinkut me veti riparuese dhe Plantulave Avoine Rhealba me veti qetësuese janë bashkuar në një stick.Falë formës dhe përmbajtjes së tij vepron në dermatitet irritative të lokalizuara dhe që nuk lëngëzojnë si: plasaritje,carje,dermatite rreth gojës etjduke evituar mbiinfeksionin e tyre.
Pa parfum,pa konservues.Për fytyrë dhe trup.Për fëmijë dhe të rritur.

A-Derma- Exomega Lait Emolliente

L3000

Produkt me përmbajtje të lehtë që e bën shumë  të këndshëm përdorimin e tij sidomos në periudhën e verës dhe pranverës.Lëkura rigjen butësinë,rehatinë e munguar kurse barrier e lëkurës përforcohet.
Pa parfum,pa paraben,hipoalergjenik.

A-Derma- Gel Moussant Apaisant

L1200

Përkujdesje larëse në formë xheli,me tolerancë të lartë që khehet në një shkumë kremoze dhe mbrojtëse për një tualet gjithë butësi.Pa sapun,pa apraben,pa kolorant,pa tensio-aktivë.

 

A-Derma- Hand Cream

L1200

Përkujdesje ushqyese SOS,riparuese dhe mbrojtëse në formë kremi të shkrirë dhe të pasur,me aromë delicate.Mbron dhe irriton duart e dëmtuara.Krahas Lait avoine Rhealba,ky krem përmban glicerinë e cila restauron filmin hidrolipidik dhe vitamin E me veti anti-oksiduese.
Pa kolorant,nuk yndyros dhe nuk ngjit.

A-Derma- Pain Dermatologique

L800

Përkujdesje në formë të ngurtë për higjenën e lëkurave delikate për të gjithë familjen. Baza e tij pastruese shumë e butë e bashkuar me Lait Avoine Rhealba ndihmon në ruajtjen e filmit hidrolipidik të lëkurës dhe e qetëson atë.Pa paraben,pa sapun,pa alkool,pa konservues

Atoprel Milky Bath Oil

L2980


Formule speciale, zbut dhe pastron lekuren ethate dhe te ndjeshme me prirje atopike. Permban phospholipids, phylosterols, glyrine soya, plantoils. Pastron, Hidraton dhe zbut. Respekton barrieren hydrolipidike te lekures. Perdorimi: Hidhni 1/2 e kapakut me ATOPREL milky bath oil ne 5-6l uje. Perziejeni lehtesisht ne menyre qe te formohet nje solucion qumeshti homogjen. Pastroni butesisht lekuren e thate dhe te irrituar me nje peshqir te paster dhe te thate, pa e shpelare ate. Pa aromatizues, pa ngjyrues, pa sapun, pa paraben. I pershtatshem per foshnje, per femije dhe per te rritur. Te perdoret deri ne 12 muaj nga dita e hapjes.

Sale!

Avene Trixera Baume Nutri-Fluide

L3200 L2560

Baume nutri fluide eshte teksture shume e pasur , jashtezakonisht e efektshme, relipiduese dhe riparuese ne gjendjet e tharjes se shprehur duke siguruar hidratim 48H. Nuk jane te yndyrshme dhe nuk ngjisin duke e lejuar veshjen e rrobave menjehere.

Sale!

Avene- Cicalfate Crema Ristrutturante

L1500 L1200

Kreme ristrukturues pe lekure dhe mukoza te jashtme.Per neonate, femije dhe te rriur. per lekure te demtuar ne nivel siperfaqesor si pasoje ee agresioneve te ndryshme(klimatike dhe mbas trajtimeve dermatlogjike te vogla) Sucralfato micronizzato principi aktiv baze I rikthen shpejt komfortin lekures. Bashkimi I sulfatit te bakrit dhe sulfatit te zinkut i japin aksion antimikrobik i pasur me uje termal avene, ndihmon ne hidratim dhe rigjenerimin e lekures. Cicaltate ristrukturon epidermen e demtuar post acne. Tekstura e saj e bute aplikohet lehte duke formuar bariera mbrojtese e cila ndihmon ne riepitelizim. Tolerance elarte, ristrukturon, zbut dhe hidraton lekuren. Perdorimi: Aplikohet te pakten 2 here ne dite mbi lekure te pastruar dhe te thate i krijuar per te eleminuar ne minimun riskun e reaksioneve te lekures. Formule jokomedogjene.

Sale!

Avene- Cicalfate Lotion Assechante Reparatrice

L1500 L1200

Locion absorbent ristrukturant. Per neonate, femije dhe te rritur. I rekomanduar per plage me rrjedhje. Sucralfato micronizzato principi aktiv baze I rikthen shpejt komfortin lekures. Bashkimi I sulfatit te bakrit dhe sulfatit te zinkut i japin aksion antimikrobik i pasur me uje termal avene, ndihmon ne hidratim dhe rigjenerimin e lekures. i krijuar per te eleminuar ne minimun riskun e reaksioneve te lekures. Formule jokomedogjene.

Sale!

Avene-Trixera Lait Nutri-Fluide

L3200 L2560

Lait nutri-fluide ka teksture te pasur, ne gjendjet e tharjes se moderuar per te gjithe familjen. Nuk jane te yndyrshme dhe nuk ngjisin duke e lejuar veshjen e rrobave menjehere.