Showing all 16 results

Mineral Enriched Firming Eye Cream

L5500

Mineral Enriched Firming Eye Cream
• Pro Vitamin B5
• Vitamin A & E
• Rose Hip & Jojoba Oil
• Eye bright extract
• Wild Rosella
• Kakadu Plum extract & Rose Geranium Oil
I pasuruar me antioksidantë dhe vaj Rosehip për të përmirësuar pamjen e linjave të imëta, qarqeve të errëta dhe qeskave. Përdoreni dy herë në ditë. Ideale për të gjitha llojet e lëkurës.

 

Sasy n Savy- Australian Wild Lime N Lemongrass

L4200

Lime n Lemongrass Moisturiser
Australian Wild Lime & Lemongrass
Një hidratues i butë nga bimët i pasuruar me lime australiane dhe vaj esencial limoni për të hidratuar dhe ushqyer lëkurën tuaj. Thith lehtë, duke e lënë lëkurën të ndjehet i freskët dhe revitalizuar.Gjithashtu edhe një lares i bute prodhuar nga bimë e pasuruar me lime australiane dhe vaj esencial limoni për të larë papastërtitë dhe për të ndihmuar në normalizimin e lëkurës. Bënë lëkurën tuaj të ndjehet e pastër, e rifreskuar dhe e ringjallur.

Sasy n Savy- Citrus Souffle Body Creme

L4400

Citrus Soufflé Body Crème
• Vitamins
• Antioxidants
• Aloe Vera
• Lime & Lemon Essential Oil
I pasuruar në ekstrakte bimore, antioksidantë, aloe vera dhe vaj jojoba. Vaj esencial Limoni dhe lime detoksifikojn dhe reduktojn shenjat ne lekur . Përdoreni çdo ditë për të mbrojtur, hidratuar dhe ushqyer lëkurën tuaj. Ideale për të gjitha llojet e lëkurave.

Sasy n Savy- Golden Silk Shimmer Lotion

L5100

Golden Silk Shimmer Lotion
• Aloe Vera
•Grass Lily extract
• Vitamin E
• Lavender & Rose Geranium Essential Oils Përmban ekstraktet e nxjerra nga Aloe Vera & Lavander etj për të zbutur dhe lemuar lëkurën e thatë të trupit. Përthithet shpejt, duke lënë një vështrim të ndritshëm. Përdoreni gjatë tërë vitit. Ideale për të gjitha llojet e lëkurës.

Sasy n Savy- Peppermint N Rosemary Revive Conditioner

L2600

Peppermint n Rosemary Revive Conditioner
• Protein
• Vitamins
• Peppermint & Rosemary Essential Oil
Për të gjitha llojet e flokëve dhe përdorim të përditshëm. Mente n Rosemary Conditioner mban kokën tuaj të pastër dhe flokët tuaj të ndjehen të freskët dhe të gjallë. Përdoreni çdo ditë pas shamponimit për të zbutur dhe parandaluar ngatarresat .Rivendos, butësi, shkëlqen dhe sjell vitalitet në flokët tuaj. Ideale për të gjitha llojet e flokëve.

Sasy n Savy- Peppermint N Rosemary Revive Shampoo

L2600

Peppermint n Rosemary Revive Shampoo
• Protein
• Vitamins
• Peppermint & Rosemary Esential Oil
Për të gjitha llojet e flokëve dhe per përdorim të përditshëm. Mente dhe rozmarinë ndihmon në mbajtjen e kokës suaj të pastër, duke i lënë flokët të ndjehen të freskët dhe të gjallë. Proteina e grurit pastron flokët dhe ndihmon për të zvogëluar skajet e ndarë. Ideale për të gjitha llojet e flokëve.

Sasy n Savy- Pure Creme Rose Geranium Cleanser

L3600

Pure Creme Rose Geranium Cleanser ka një efekt të pastër dhe të fortë në lëkurë për të përmirësuar elasticitetin e lëkurës. Bërjen e lëkurës duken të ndritshme dhe të butë. Ideal për lëkurë normale të thatë.
• Kakadu Plum extract
• Wild Rosella
• Vitamin E
• Shea Butter & Rose

Sasy n Savy- Purifying Balancing Toner

L3900

Purifying Balancing Toner
• Green Tea
• Kakadu Plum
• Witch Hazel
• Orange & Bergamot Essential Oils
Heq vajin e tepërt, papastërtitë dhe shkëlqimin e sipërfaqes. Rikthen bilancin natyral të pH të lëkurës duke i lënë poret më të forta. Përdoreni çdo ditë pas laresit.Lë lëkurën tuaj te ndjehet e pastruar dhe e rifreskuar. Ideale për lëkurë normale ne te yndyrshme .

Sasy n Savy- Revive Face Lotion

L5100

Revive Face Lotion
• Cinnamon Leaf Oil
• Vitamin E
• Macadamia Oil
• Rose Geranium Essential Oil
Ndihmon në rivendosjen e lagështirës dhe zbutjen e lëkurës. Mbron kundër dëmtimit të radikaleve të lira dhe humbjes së lagështisë. Përthith shpejt. Përmban vitamina, antioksidantë dhe vajra të tjera të natyrshme për të rimbushur nivelet e lagështisë.

Sasy n Savy- Rose Lavender Hand n Nail Repair Creme

L3600

Rose Lavender Hand n Nail
• Evening Primrose
• Macadamia Oil
• Shea Butter
• Vitamin C & E
Agrume ushqyese të lëkurës dhe vaj macadamia zbut dhe ledhaton. Gjalpë Shea zbut dhe shëron lëkurën e thatë. Vitamina C & E mbron duart e vështira nga dëmtimi. Ndihmon zvogëlimin e shenjave të plakjes. Përdoreni çdo ditë. Ideale për të gjitha llojet e lëkurës.

Sasy n Savy- Vitamin Enrich Rejuvenation Serum

L7700

Vitamin Enriched Rejuvenation Serum
• Vitamin A, B9,B3,C,E
• White Tea extract
• Q10
• Lemon Myrtle Essential Oil
Të pasuruar me vitaminë A, B, C, E dhe antioksidantë. Parandalon dëme UV dhe spote të moshës. Stimulon rritjen e kolagjenit dhe qelizave të lëkurës. Sheshon, tonifikon,ndriçon lëkurën tuaj. Minimizon linjat e imta dhe rrudhat, për të promovuar një pamje të shëndetshme.

Sasy n Savy- Walnut Citrus Body Scrub

L3600

Walnut Citrus Body Scrub
• Walnut Shell powder
• Avocado Oil
• Jojoba Oil
• Shea Butter
• Orange & Lemon Eseential Oil
I pasuruar me vitamina, antioksidantë, avokado dhe vaj jojoba për të pastruar thellë dhe shtresuar lëkurën. Përdoreni çdo ditë për të pastruar lëkurën dhe për të rinovuar qelizat e indeve për të zbuluar një shkëlqim të freskët të shëndetshëm. Ideal për te gjitha llojet e lëkurave.

Sasy n Savy- Whiten N Brighten Intensive Serum

L7700

Whiten n Brighten Intensive Serum • Bearberry Leaf
• Green Tea
• Bilberry extract
• Lemon Essential Oil
Efektivisht përmirëson shkëlqimin e lëkurës suaj. Bene lëkurën tuaj të ndjehet e butë dhe më rinore. Ideale për të gjitha llojet e lëkurës.

Spearmint n Lavender Sea Salt Foaming Cleanser

L3600

Spearmint n Lavender Sea Salt Foaming Cleanser
• Hydrolysed Wheat protein
• Sea Salt
• Aloe Vera
• Spearmint & Lavender Essential Oils
Spearmint n Lavender Sea Salt Foaming Cleanser
ka një efekt të pastër dhe të fortë në lëkurë për të përmirësuar elasticitetin e lëkurës. Bërjen e lëkurës te duket e ndritshme dhe të butë. Ideale për lëkurë normale ne te yndyrshme.

 

SPF 15 Skin Firming Crème

L6000

SPF 15 Skin Firming Crème
• Jojoba Oil
• Wild Rosella
• Shea Butter
• Grass Lily extract
• Peppermint
• Orange Essential Oil
Kujdesi dhe mbrojtja e përditshme për lëkurën tuaj. Hidraton dhe ushqen duke mbrojtur nga plakja e parakohshme. Përdoreni çdo ditë gjatë ditës.