Showing 1–16 of 20 results

Better You- Boost Daily Vitamin B12 Oral Spray

L1650

BetterYou VitaminBoost B12 përmban formën më të pastër të B12 (metilcobalamin), një formë natyrale aktive që gjendet në metabolizmin e njeriut, e formuluar specifikisht për të rritur nivelin e vitaminës B12 në mënyrë të shpejtë dhe efektive.

 • Ndihmon në formimin e qelizave të kuqe të gjakut
 • Përkujdesje e zemrës.
 • Reduktim i lodhjes dhe plogështisë
 • Rrit përqëndrimin dhe memorien
 • Mbajtje në normë te metabolizmit të homocisteinës
 • Kromi ndihmon në mbajtjen e balancës të niveleve të sheqerit
 • Me shije të këndshme
 • 4 spraj përmbajnë 1,200μg B12, 40 μg krom dhe 5 mg ekstrakt caji jeshil.

Better You- DLux 1000 Daily Vitamin D Oral spray

L950

Departamenti i shëndetit UK rekomandon që cdokush duhet të marrë një suplement vitamine D përgjate vjeshtës dhe dimrit.

 • Cdo spraj ka 1000IU (25μg) vitaminë D3
 • Suport për kockat, dhëmbët dhe sistemin imunitar
 • Ndihmon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve
 • Shije mente 100% natyrale.

 

Better You- DLux Infant Daily Vitamin D Oral Spray

L810

BetterYou™ DLuxInfant është spraj oral i formuluar specifikisht për fëmijët nën 3 vjec. Kombinimi delikat i vajit të kokosit me vitaminën D të pastër bën që kjo vitaminë esenciale të transportohet direkt në sistemin e qarkullimit të gjakut, duke shmangur kalimin në organet e aparatit tretës.

 • Cdo spraj ka 400IU (10μg) vitaminë D3
 • I përshtatshëm që nga lindja
 • Mirëmban kockat, dhëmbët dhe sistemin imunitar
 • Ndihmon në ruajtjen e funksionit normal të muskujve

Better You- DLux+ Vitamin D+K2 Daily Oral Spray

L1360

Mirëmbajtja e kockave të shëndetshme nuk konsiston vetëm në rritjen e sasisë së kalciumit që marrim. Vitamina D3 dhe K2 ndihmojnë që kalciumi të përthithet lehtësisht dhe të arrijë në masën kockore, duke parandaluar kalcifikimin arterial. Vetë vitamina K2 rregullon koagulimin normal të gjakut, ndërsa D3 ndihmon në mbrojtjen e sistemit imunitar të shëndetshëm.

  • 3000IU D3, 75μg K2
  • Suport vital për mirëmbajtjen e shëndetshme të kockave dhe
  • Vitamina D3 ndihmon në mirëmbajtjen e kockave dhe sistemin imunitar Vitamina K2 ndihmon në koagulimin normal të gjakut

 

Better You- Iron Daily Oral Spray

L1360

Një zgjidhje e shkëlqyer për shqetësimet e tretjes dhe përthithjen e ulët të provuar nga suplementet e hekurit ne trajte tablete ose kapsule.

 • Përthithje maksimale
 • Shmang shqetësimet e
 • Minimizim i lodhjes dhe plogështisë
 • Ndihmon në mbrojten e funksioneve konjitive
 • Ndihmon në mbrojtjen e sistemit imunitar
 • Shmang shqetësimet e tretjes
 • 5 mg për dozë

Me shije natyrale dhe të këndshme molle të pjekur

Better You- Magnesium Bone Lotion

L1420

BetterYou™ Magnesium Bone Lotion ofron suport optimal për kockat përmes një formule të krijuar me profesionalizëm, e cila kombinon Magnezin dhe Kalciumin, me raport optimal 1:1, në një locion hidratues për të krijuar një mënyrë unike që plotëson nevojat e trupit me këto dy përbërës thelbësorë.

 • Raport optimal Magnez-Kalcium 1:1
 • Suport për mirëmbajtjen e kockave
 • Përthithje optimale nga lëkura, duke anashkaluar sistemin e tretjes
 • Metodë shkencërisht e provuar për suplementimin e këtyre dy përbërësve esencial

Better You- Magnesium Flakes

L500

BetterYou ™ Magnesium Flakes është një përbërje nga Kloruri i magnezit 100% i pastër, ideal për tu shtuar në banjë për këmbët ose trupin, për relaksimin e muskujve dhe shëndetin e lëkurës. Magnezi lehtëson kontrakturat dhe tensionin e muskujve, nxit përthithjen e kalciumit, promovon mirëqenien e lëkurës dhe mirëqenien e përgjithshme të trupit, gjithashtu nxit një gjumë të shëndetshëm dhe të qetë.

 • Pure Zechstein Inside® Klorur Magnezi (47% Klorur Magnezi)
 • Ndihmon në mirëqënien e lëkurës dhe relakson muskujt
 • Lan, pastron, purifikon dhe rigjeneron
 • Një zgjidhje për të gjitha moshat
 • 20 minutat më relaksuese!

Better You- Magnesium Gel

L1700

BetterYou ™ Magnesium Gel është një përbërje nga Kloruri i magnezit 100% i pastër i cili relakson muskujt dhe promovon shëndetin e lëkurës. Magnezi lehtëson kontrakturat dhe tensionin e muskujve, nxit përthithjen e kalciumit, promovon mirëqenien e lëkurës dhe mirëqenien e përgjithshme të trupit, gjithashtu nxit një gjumë të shëndetshëm dhe të qetë.

 • Pure Zechstein Inside® Klorur Magnezi (30% Klorur Magnezi)
 • 1 lugë caji xhel siguron 500mg formë elementare magnezi
 • Ndihmon në mirëqënien e lëkurës dhe relakson muskujt
 • Një zgjidhje për të gjitha moshat

 

Better You- Magnesium Inflatable Footbath

L1420

Magnesium Inflatable Footbath

 • Dizajn ergonomik
 • Ideale për udhëtime
 • Material antibakterial PVC

Magnesium Inflatable Footbath është krijuar me dizajn inovativ dhe në mënyrë ergonomike për komoditet dhe lehtësi në përdorim. Këmbët janë një pjesë e trupit me aftësi optimale përthithëse dhe si rrjedhoje kjo është metodë ideale për rritur nivelin e magnezit në trup. Ideale pas stërvitjes për të ndihmuar në c’tensionimin dhe detoksifikimin e muskujve, por jo vetëm, Magnesium Inflatable Footbath mund të sjellë luksin e një trajtimi si në SPA në rehatinë e shtëpisë tuaj.

Better You- Magnesium Oil Joint

L1750

Me përmbajtje glucosamine dhe mentoli, për të ndihmuar në funksionin e kyceve dhe muskujve për më shumë energji dhe elasticitet. 10 sprucime shpërndajnë 50mg (51% RDA) formë elementare optimale të përthithshme magnezi dhe 105 mg glukozaminë.

Better You- Magnesium Oil Original

L1750

Forma më e pastër e magnezit në formë vaji, siguron mënyrën më inovative për të plotësuar nivelin e magnezit. Përmban 31% Klorur magnezi të përqëndruar. 10 sprucime shpërndajnë minimumi 200mg (51% RDA) formë elementare optimale të përthithshme magnezi.

 • Rigjeneron dhe relakson muskujt e tendosur, në mënyrë
 • Përmirëson shëndetin e kockave dhe të lëkurës
 • Ndikon në përthithjen e kalciumit, relaksim dhe mirëqënien e përgjithshme.

Better You- Magnesium Oil Recovery

L1750

Me përmbajtje piperi të zi dhe kamfur që përmirëson gjëndjen e muskujve, rrit performancën dhe përshpejton kohën e rikuperimit. Përmban 28% Klorur magnezi të përqëndruar. 10 sprucime shpërndajnë minimumi 180mg (51% RDA) formë elementare optimale të përthithshme magnezi.

 • Nxit rikuperimin pas stërvitjes.
 • Përmirëson përformancën sportive
 • Redukton lodhjen muskulare

 

Better You- Magnesium Oil Soak

L2850

BetterYou ™ MagnesiumOil Soak është një përbërje e lëngshme nga Kloruri i magnezit 100% i pastër, ideal për tu shtuar në banjë për këmbët ose trupin, për relaksimin e muskujve dhe shëndetin e lëkurës. Magnezi lehtëson kontrakturat dhe tensionin e muskujve, nxit përthithjen e kalciumit, promovon mirëqenien e lëkurës dhe mirëqenien e përgjithshme të trupit, gjithashtu nxit një gjumë të shëndetshëm dhe të qetë.

 • Pure Zechstein Inside® Banjë me Klorur Magnezi (31% Klorur Magnezi)
 • Ndihmon në mirëqënien e lëkurës dhe relakson muskujt
 • Lan, pastron, purifikon dhe rigjeneron
 • Një zgjidhje për të gjitha moshat
 • 20 minutat më relaksuese!

Better You- Magnesium Skin Body Lotion

L1420

BetterYou™ MagnesiumSkin Body Lotion është i formuluar nga 30% MagnesiumOil dhe i kombinuar me përbërës delikat të përshtatshëm për lëkurë sensitive si; vaj kokosi 100% natyral, gjalpë shea dhe vitaminë E për të hidratuar, ushqyer dhe rigjeneruar lëkurën tuaj. MagnesiumSkin Body Lotion mund të përdoret çdo ditë për të ndihmuar në përmirësimin e elasticitetit të lëkurës dhe për të promovuar mirëqënien e përgjithshme të lëkurës duke lënë trupin tuaj të butë dhe të hidratuar.

 • Përmban 30% BetterYou MagnesiumOil
 • 5ml (4 pompa) sigurojnë minimumi 150 mg formë elementare magnezi
 • Hidraton, ushqen, rigjeneron
 • Formulë ideale për lëkurë të thatë
 • E testuar dermatologjikisht

Better You- Magnesium Sleep

L1420

BetterYou ™ Magnesium Sleep Lotion ka një formulë unike e cila kombinon klorurin e magnezit, për të ndihmuar relaksimin e muskujve të lodhur dhe Lavandën me Kamomilin, për të ngadalësuar aktivitetin ndijor dhe për të qetësuar mendjen. Locioni relakson muskujt e lodhur, eleminon tensionin e tepërt dhe qetëson mendjen, duke lejuar një cikël më të thellë dhe më të qëndrueshëm të gjumit për një zgjim më energjik. E testuar në 78 pjesëmarrës.

 • Pjesë thelbësore e rutinës së gjumit
 • Për një gjumë të rehatshëm dhe të qetë
 • Lavanda dhe Kamomili japin ndjesinë e relaksimit dhe qetësojnë mendjen
 • Relakson muskujt e lodhur
 • 5ml (4 pompa) sigurojnë një minimum prej 150mg formë elementare optimale të përthithshme magnezi.

Better You- Magnesium Sleep Junior

L1280

BetterYou ™ Magnesium Sleep Lotion Junior ka një formulë unike e cila kombinon klorurin e magnezit, për të ndihmuar relaksimin e muskujve të lodhur dhe Lavandën me Kamomilin, për të ngadalësuar aktivitetin ndijor dhe për të qetësuar mendjen. Locioni relakson muskujt e lodhur, eleminon tensionin e tepërt dhe qetëson mendjen, duke lejuar një cikël më të thellë dhe më të qëndrueshëm të gjumit për një zgjim më energjik.

 • Pjesë thelbësore e rutinës së gjumit të fëmijës suaj
 • Për një gjumë të rehatshëm dhe të qetë
 • Lavanda dhe Kamomili japin ndjesinë e relaksimit dhe qetësojnë mendjen
 • Relakson muskujt e lodhur 5ml (4 pompa) sigurojnë një minimum prej 37mg formë elementare optimale të përthithshme magnezi