Showing all 15 results

Aesthetico – Anti-Dandruff Shampoo

L1666

Shampo kundra zbokthit.

Perberesi aktiv selenium disulfide lufton zbokthin ne scalp te yndyrshem dhe te thate.

Tea tree oil me veprim natyral anti-mikrobial sa here qe ju lani floket.

Tunde perpara perdorimit.

Sasia: 100 ml

Aesthetico – Foot Care Body

L1862

Krem per kembet dhe thonjte.

Mban lekuren e kembeve dhe shtratin e thonjeve te bute, parandalon formimin e trashjes se lekures dhe carjes se saj.

Perberesit: Alantoine, mentol etj.

Jep nje ndjesi te kendshme dhe freskuese ne kembe.

Sasia: 100 ml

Aesthetico – Med Urea Cream

L2226

Krem per trupin per lekura te thata dhe  shume te thata.

Perberesit: Fale 10% ure qe ka ne perberje hidraton shume mire dhe krijon nje barriere mbrojtese  pa lene asnje shtrese yndyrore ne lekure.

Sasia: 100 ml

Aesthetico – Vital Care

L2016

Maske me argjil te gjelber.

E pershtatshme per lekura te yndyrshme dhe me akne.

Perberesit: argjil e gjelber dhe ekstrakte te kastravecit.

Sasia : 50 ml

Aesthetico- Aloe Vera Active Gel Face

L2828

Eshtë një maskë freskuese, hidratuese, kuruese QE redukton dëmet e shkaktuara nga rrezet UV. I përshtatshëm për masazh relaksues. Ka ndikim pozitiv mbi plagët e vogla dhe papastërtitë në lëkurë në sajë të vetive antibakteriale dhe antiflogjistike. Përdoret për skuqje, kruarje, djegie nga dielli, kafshim insektesh. Ekstraktet e Aloe Vera-s stimulojnë mekanizmat e vetë-riparimit. Përdorët si maskë për kujdesin e përditshëm. Indikohet për lëkurat kuperoze, rozace, lëkurë të thatë dhe sensitive, irritim i akneve dhe procedura peeling ose laser.

Aesthetico- Callus Cream Body

L3390

Krem me përmbajtje të lartë ureje 40 % I cili përdoret në hiperkeratozë dhe lëkurë të ashpër. Përqëndrimi i lartë i uresë largon lëkurën e ashpërsuar duke përmirësuar sipërfaqen e saj. Indikohet në hiperkeratozë përfshirë duart dhe këmbët.

 

Aesthetico-Active Foam Face

L2590


Pastues i thellë, me përbërës aktivë, pjesë e një gjenerate të re, që realizojnë një pastrim në thellësi. Prania e acidit glikolik dhe acidit salicilik e bëjnë këtë produkt të përshtatshëm për lëkura që kanë nevojë për rivitalizim. E përshtatëshme si terapi shoqëruese për aknet dhe shumë ideale për trajtimet me acide te frutave. Indikohet në akne, rozace, ekzema seborroike, komedone, pore të zmadhuara dhe lëkurë te maturuar.