Showing all 13 results

Alpha KM Night Cream

L4200

Eshte nje produkt antirrudhe I dizenjuar per kujdesin e te gjitha llojeve te lekures. I formuluar specifikisht per te lejuar lekuren te rifitoje balancen e saj pas stresit hde demtimeve ditore. Zbut rrudhat dhe vijezimet fine, hidratues dhe uniformizues.
Te aplikohet ne darke ne lekure te paster.
Teksture e pasur dhe kremoze. Lekure e ndricuar.

 

Exfoliac Global 6 intensive Global Care

L2400


I dizenjuar per te tratuaj lekurat problematike me akne dhe pika te zeza.
Exfolion dhe hidraton, zbut dhe matifikon, kunder shenjave –Leues.
Te aplikohet ne mengjes dhe /ose ne mbremje ne lekure te paster
6 veprime ne nje teksture te vetme
• Exfoliues
• Zbutes
• Hidratues
• Matifikues
• Lemues
• Kunder shenjave
Baze e mire per makijazhin.

Noreva Iklen Spf 50+ Anti Brown Spot Photoprotective Care

L4700

Anti Brown Spot Photoprotective Care
Produkti me i vecant qe ka veprim te trefishte ne lekure.
Realizon:
Reduktim te njollave kafe ne fytyre dhe dekolte.
Fal kombinimit te perberesve te spektrit te filtrimit diellor ndihmone ne mbrojtjen e lekures nga fotoplakja ( ndryshimet e vecanta qe peson lekura nga ekspozimi I tepruar ndaj rrezeve te diellit). Ndalon depertimin e rrezeve ultraviolet UVB ne shtresen siperfaqesore te lekures ( epidermes) te cilat mund te shkaktojne procese te vecanta kimike qe cojne ne rrudha, demtim te kalogjenit, dhe elastinit .
Ushqen, mbrone dhe hidraton lekuren ne thellesi.

Noreva Trio White S Intensif Spf 50+

L4100

Trio White – spf 50 photoprotector skincare cream i formualuar per te reduktuar dhe parandaluar formimin e njollave kafe nga ekspozimi ne diell, shtatezania, fotosensibiliteti, peeling & trajtimi me laser.

Noreva Trio White S Intensif Teinte Spf 50+

L4100

Trio White S Intensif Teinte  spf 50 photoprotector skincare cream i formualuar per te reduktuar dhe parandaluar formimin e njollave kafe nga ekspozimi ne diell, shtatezania, fotosensibiliteti, peeling & trajtimi me laser.

Noreva Cicadiane Photoprotective Repairing Care SPF 50+

L2600

Noreva Cicadiane përkujdesje Riparuese dhe Fotombrojtëse SPF 50 qetëson dhe rigjeneron lëkurën e ndjeshme për të gjithë familjen, për fytyrë dhe trup. Kjo gjenerate e re 2 në 1 lejon: Sigurimin e një mbrojtjeje optimale dhe kufizon hiperpigmentimin e shenjave Siguron hidratim dhe rigjenerim të shpejtë të barrierave të lëkurës pas ndryshimeve të epidermës. Të zgjedhura me shumë kujdes, përbërësit aktivë janë: Filtra dielli me spektër të gjerë për një mbrojtje të efektshme Agjentë hidratues dhe filmogjenë të kombinuara me acid hialuronik BPM që lejojnë hidratimin dhe shërimin e lëkurës. Kombinimi zink/bakër kufizon shumimin e baktereve Pa paraben, fenoksietanol, aromë dhe ngjyrues. Tolerance e lartë. Udhëzime mbi përdorimin Aplikojeni kremin para ekspozimit në diell në zonat që dëshironi. Riaplikojeni disa herë gjatë ditës.

Noreva Exfoliac Fluide Solaire Matifiant Spf 50+

L2600

Exfoliac fluid matifikues mbrojtës ndaj diellit (SPF 50+) është i formuluar me një kompleks unik me agjentë seborregullues dhe matifikues. I përshtatshëm për lëkura të yndyrshme me imperfeksione, hidraton dhe mbron lëkurën nga rrezet UVA/UVB. Me një teksturë të lehtë dhe jo te yndyrshme, lëkura është e pastër dhe e mbrojtur. Veprim i trefishtë: mbron, pastron, matifikon Jo komedogjenik Mbrojtje shumë e lartë Teksturë jo e yndyrshme Jo shenja të bardha Formula rezistente ndaj ujit Udhëzime mbi përdorimin Aplikojeni kremin para ekspozimit në diell, riaplikojeni disa herë gjatë ditës.

Noreva Noresun Gradual UV Fluide Spf 30+

L2600

Noreva Noresun Gradual UV Fluide SPF 30+ është një mbrojtje shumë e lartë për fytyrën për të gjitha tipet e lëkurave, edhe më të ndjeshmet e te rriturve dhe fëmijëve. I pasur me Melanox 24, formula lejon mbrojtjen optimale ndaj rrezeve UVA dhe UVB. Ky fluid është i lehtë, jo i yndyrshëm dhe rezistent ndaj ujit. Pa paraben. Udhëzime mbi përdorimin Aplikojeni 30 min para ekspozimit në diell. Riaplikojeni disa herë gjatë ditës.

Noreva Noresun Gradual UV Spray Spf 50+

L2600

Noreva Noresun Gradual UV Spray SPF 50+ është një mbrojtje shumë e lartë nga dielli për fytyrën dhe trupin për të gjithë lëkurat, edhe më të ndjeshmet e të rriturve dhe fëmijëve. I pasur me Melan-Ox 24, kjo formulë siguron mbrojtje optimale ndaj rrezeve UVA dhe UVB. Me teksturë të lehte, jo të yndyrshme dhe rezistente ndaj ujit. Pa paraben Udhëzime mbi përdorimin Aplikojeni para ekspozimit në fytyrë dhe trup. Riaplikojeni çdo 2 orë.

Noreva Noreva Noresun Gradual UV Crème Spf 50+

L2600

Noreva Noresun Gradual UV Cream SPF 50+ është një mbrojtje shumë e lartë për fytyrën për të gjitha tipet e lëkurave, edhe më të ndjeshmet e te rriturve dhe fëmijëve. I pasur me Melanox 24, formula lejon mbrojtjen optimale ndaj rrezeve UVA dhe UVB. Ky krem është i lehtë, jo i yndyrshëm dhe rezistent ndaj ujit. Pa paraben. Udhëzime mbi përdorimin Aplikojeni 30 min para ekspozimit në diell. Riaplikojeni disa herë gjatë ditës.

Sensidiane AR, Anti-Redness Care

L2700

I dizenjuar per lekura sensitive me skuqje te perkoheshme, Sensidiane AR Anti-redness Care siguron nje rezultat te menjehershem dhe qe zgjat ne kohe.
Redukton skuqjen , zbutes, hidratues.
Te aplikohet ne mengjes dhe /ose ne mbremje ne lekure te paster.
• Formule active
• Element qetesues jeshil per nje kompleks te pasur.