Showing 1–16 of 83 results

Sale!

Avene- Body Gentle Shower Gel

L2050 L1640

Avène Body Gentle Shower Gel 500ml me shkume delikate dhe arome zbutese pastron mire lekurat sensitive. Rekomandohet per fytytre dhe trup. Ky xhel lares permban kompleks hidratrues vajor te perbere nga 3 vajra vegjetale dhe uje termale Avene. Pa permbajtje sapuni. Eshte krijuar per te minimizuar riskun e reksioneve alergjike. Jo komedogjen. Aplikohet ne lekure te lagesht dhe me pas shpelahet. Higjena e perditshme e rekomanduar per lekurat sensitive.

Sale!

Avene- Fluid After Shave

L2500 L2000

Fluide pas rroje I laboratoreve dermatologjik avene eshte krijuar per: hidraton intensivisht lekuren, zbut epidermen e demtuar nga brisku, desinfekton lekuren duke ulur riskun e proliferimit te mikroorganizmave gjate rrojes. I pasur me uje termal Avene i formuluar me nicidine, princip aktiv i cili frenon proliferimin e mikroorganizmave , zbut lekuren duke i dhene nje ndjesi freskie te menjehershme. I pasur me monolaurina me cilesi matifikante. Fluidi pas rroje keshillohet vecanerisht per lekura te ndjeshme normale mikse. I lehte dhe jo i yndyrshem krijon nje barrierre mbrojtese duke e elene lekuren te bute. Perdorimi: Per te eleminuar te skuqurat, pas rrojes apliko pak uje termal avene mbi lekure me pas aplikohet fluidi pas rrojes mbi lekure te paster dhe te thate. Evito kontaktin me syte. I krijuar per te minimizuar riskun e reaksioneve alergjike. Jo komedogjen.

Sale!

Avene- Gentle Shower Gel

L1820 L1456

I pasuruar me agjente hidratues, ky xhel me shkume te bollshme pastron lekuren duke e lene te bute dhe me arome delikate. Permban uje termal avene. Qetesues dhe kunder irritimeve. I testuar ne kontroll dermatologjik dhe oftalmologjik. Pa paraben, pa ngjyrues. Aplikohet ne lekure te lagesht duke e masazhuar dhe me pas shpelahet. Rekomandohet per fytyre dhe trup, perdoret edhe ne vaske.

Sale!

Avene-After Shave Balm

L2500 L2000

Balsam pas rroje I laboratoreve dermatologjik avene eshte krijuar per: hidraton intensivisht lekuren, zbut epidermen e demtuar nga brisku, desinfekton lekuren duke ulur riskun e proliferimit te mikroorganizmave gjate rrojes. I pasur me uje termal Avene i formuluar me nicidine, princip aktiv i cili frenon proliferimin e mikroorganizmave , zbut lekuren duke i dhene nje ndjesi freskie te menjehershme. I pasur, kremoz dhe shume hidratues. Balsami pas rroje krijom nje barrierre mbrojtese i cila zbut lekuren. Keshilluar per lekura te ndjeshme me tendence ne te thate. Perdorimi: Per te eleminuar te skuqurat, pas rrojes apliko pak uje termal avene mbi lekure me pas aplikohet balsami pas rrojes mbi lekure te paster dhe te thate. Evito kontaktin me syte. Jo komedogjen.

Bionike- Defence Mask Instant Pure

L1690

Maske e zeze per fytyren, e pershtatshme per lekurat mikse dhe ato te yndyrshme.

Kjo maskë absorbon yndyrën dhe ndihmon në minimizimin  e poreve, duke e lënë lëkurën të pastruar, te bute dhe te matifikuar.

Sale!

Caudalie Divine Oil

L2493L3852
Vaj i thatë i cili hidraton, ushqen dhe përmirëson lëkurën në sajë të formulës unike.

50 ml ,100 ml

Dr-Grandel-Men Matt IQ

L4800

Krem 24-orësh për lëkurë të kombinuar.

  • identifikon “me inteligjencë” nevojat e ndryshme të lëkurës së kombinuar
  • pakëson prodhimin e tepërt të sebumit dhe redukton shkëlqimin e pakëndshëm nga yndyra
  • hidraton lëkurën në mënyrë të besueshme dhe ndihmon në parandalimin e rrudhave
  • për një pamje të njëtrajtshme të freskët dhe pa shkëlqim

Lendet aktive:

  • Ujë akullnaje
  • Ekuilibrues inteligjent i sebumit
  • Kompleks minerale-proteina

Teksture e lehte.