Showing all 10 results

Elancyl- Activ Massage Minceur

L5250

Activ Massage minceur, Anticelulit & Drenues (doreze masazhuese dhe xhel dekongjestionues). Permban: Piloselle+kafeine+ekstrakt lierre 3%, kombinim I 3 tensio-aktiveve, Faktore ultralipidues 2%. Dekongjestionon lipolize(Favorizon destokimin e yndyrnave) Ngjesh dhe Drenon. Aplikim i lehte. Shkume e dendur dhe e qendrueshme ne lekure. metode masazhi e krijuar nga kineziteraupistet ne 2 kohe: 1- Ne dush me ndihmen e dorashkes dhe xhelit dekongjestionues qe stimulon qarkullimin kutan, favorizon drenimin e shtresave dhe eleminon qelizat e vdekura.2- Pas dushit ne lekure te thate me duar.. Perdoret 1 here ne dite nen dush per 4 jave, e pasuar nga masazhi i praktikuar ne lekure te thate per celulitin e rrenjosur dhe 1 here ne jave per te ruajtur veprimin ose parandalimin. Per nje veprim anti celulit te plote aktiv MAssage Minceur rekomndohet si shtese ose midis dy kurave te perkujdesjeve dobesuese elancyl.

Elancyl- Baume Nourrissant

L2600

Baume nourrisant, ushqyes I lekurave te thata ne mbremje. Permban ekstrakt Guarana, Vaj Carthame, Vaj arre kokosi, ekstrakt lierre. Stimulon , jep energji. Ushqen, hidraton lekuren ne thellesi dhe perforcon barrierren kutane natyrale. Rrit elasticitetin e lekures.

Elancyl- Cellu Slim Night

L5700

Celluslim Rimodelues dhe dobesues lokal. Permban Cecropia, kafeine, Phloridzine, xanthoxyline, ekstrakt lierre. Transformon makroyndyrnat ne mikroyndyrna. Transformon mikroyndrnat ne acide yndyrore te lira te destokueshme. Parandalon dhe kufizon stokimin e yndyrnave te reja. Kufizon stokimin dhe garanton efikasitet anticelulit te zgjatur. Redukton degradimin e kolagjeneve, stimulon sintezen e elastines, dekongjestionon, forcon dhe ngjeshlekuren. Perdorimi: Nje aplikim i vetem ne mbremje mbi vithe, ije, kofshe me masazhe rrethore ne kendin orar.

Elancyl- Eau D’Eclat

L3000

Eau Hydra- energisant, freskues dhe nxites humorit te mire. Permban rkstrakt Guarana, Ekstrakt lierre, Nota aromatike. Jep energji, dinamizon ,rivitalizon. Rrit elasticitetin e lekures. Freskon dhe shlodh, zgjon shqisat. Rekomandohet per te gjitha llojet e lekurave. Perdoret cdo dite ne mengjes pas Lait hydra-energisant.

Elancyl- Gel Douche Tonifiant

L1400

Gel Douche tonifiant pastrues dhe tonifikues I lekures se trupit. Permban ekstrkte te lerres, ester polietilenoglikolik, agjente chelatore EDTA dhe baze larese te bute pa sapun. Mbron, tonifikon, dekongjestionon dhe ushqen lekuren. Neutalizues I ujitt e forte. Pastron ne menyre te perkryer lekuren. I rekomanduar per te gjitha llojet e lekurave, pastron butesisht lekure . Shkume e pasur me arome joshese.

Elancyl- Gommage Moussant Tonifiant

L2000

Gommage moussant tonifiant Eksfoliues dhe pastrues I lekures se trupit(2ne 1). Permban ekstrkt lierre, mikro-kokrriza eksfoliuese, lidhje tensio-aktive, baze larese e bute shkumuese pa sapun. Tonifikon, mbron dhe drenon papastertite. Gerryen butesisht. Pastron ne menyre te perkryer lekuren. Rezultati, lekure e lemuar dhe me shkelqim. Eleminon qelizat e vdekura. lekure e tonifikuar dhe e fresket.

Elancyl- Huile De Soin Vergetures

L3700

Huile de soin vergetures, parandalues I strijave gjate shtatzanise dhe laktacionit. Permban Vaj carthame, vaj onagri+vaj cameline me omega 3 dhe omega 6. Hidraton, ushqen ofron komfort dhe butesi. Perforcon elasticitetin , permireson rezistencen e lekures, zvogelon mundesin e shfaqjes se strijave.

Elancyl- Lait Hydratant Energisant

L2100

Lait Hydra-energisant, hidratim optimal 24 H. Permban ekstrakt Guarana, Acid Hialuronik,Glycerine,Vaj Carthame, Nota aromatike, Ekstrakt lierre. Jep energji, dinamizon, rivitalizon. Hidraton, uhqen per 24 H. Freskone dhe shlosh, oksigjenon. Rrit elasticitetin e lekures. Rekomandohet per te gjitha llojet elekurave. Perdoret cdo dite ne mengjes.

Elancyl- Strech Mark Correction Gel

L3400

Gel correction vergetures, trajtues I strijave te instaluara. Permban: ekstrakt I paster I cyanophycee, glukonat guanidine& glukonat zinku, fibriline dhe vitamine c. Mbulon pigmenti jeshil ngjyros epidermen. Keratoreduktues, eleminon qelizat e vdekura, qeteson dhe zbut. Rigjeneron ne thellesi, riparon sintezen e fibrave dhe kolagjenit.Redukton permasat, ngjyren e strijave, rigjenero, lemon dhe cikatrizon lekuren.Gjen perdorim ne strijat e shfaqura gjate barres( aplikohet pas muajit te pare te lindjes), ne strija mga ndryshimet ne peshe, ne strija nga cekuilibrimet hormonale ne pubertet.

Elancyl- Strech Mark Prevention Cream

L3450

Crème prevention vergetures parandalues I strijave , efikasitet klinik I provuar ne gra shtatzana deri ne 86%.Permban vaj carthame, kompleks aminoacidesh me vitamine E& provitamine B5. Ekstrakt agash deti. Ushqen, rrit elasticitetin e lekures. Ristrukturon, stimulon sintezen e kolagjenit dhe elastines dhe mbron integritetin e fibrave muskulare. Keratoreduktues, eleminon qelizat e vdekura. Perdoret pas muajit te trete te barres deri ne nje muaj pas lindjes, strij nga ndryhimet ne peshe, ne strija nga cekuilibrimet hormonale ne pubertet.