Showing all 5 results

Derma E- Foot Relief Cream

L2800

Trajtim terapeutik që siguron qetësim të menjëhershëm për :

  • këmbë të lodhura, këmbë të enjtura, që dhembin dhe që shfaqin shenja të qarkullimit të dobët të gjakut, thembra të dëmtuara.

Falë Pycnogenol, farave të pjeshkës, Ginkgo, Yarrow, Arnica, Peppermint dhe Mentholit, kjo formulë bimore jo vetëm që nxit qarkullimin e gjakut dhe hidraton fuqishëm lëkurën e këmbëve të lodhura nga qëndrimi i zgjatur në një pozicion, por dhe qetëson lëkurën e dëmtuar të thembrave.

Derma E- Psorzema Body Wash

L2200
  • Formulë pastruese e butë për të reduktuar tharjen dhe skuamat, si dhe ribalancon lëkurat e irrituara
  • Qetëson kruajtjet, skuqjet dhe acarimet në trup, fytyrë dhe lëkurën e kokës.

Mund të përdoret sa herë që është e nevojshme.

 

Derma E- Skin -Lighten

L3800

Derma E sjell një produkt me përbërës natyral depigmentues, për të gjitha tipet e njollave në lëkurë: njolla nga dielli, njolla shtatzënie, apo njolla plakjeje.

Trajtim inovativ jo i yndyrshëm, hidratues që përdor një përzierje unike bimore dhe vitaminash që zbardhin dhe njëtrajtësojnë ngjyrën e lëkurës:

  • Jamballi ndalon prodhimin e melaninës.
  • Alpha-Arbutin, ngadalëson aktivitetin e tirosinazës.
  • Vitamina C, njëtrajtësuese e ngjyrës së lëkurës.
  • Silybum marianum dhe Xhinseng, që përforcojnë veprimin e përbërësve të mësipërm.

Nuk përmban asnjë zbardhues të dëmshëm apo hydroquinone, dhe mund të përdoret për të zbardhur lëkurën në të gjitha pjesët e trupit.

Derma E- Soothing Relief Lotion

L2200

Ky locion trajtues natyral i lehtë,zbut, qetëson dhe hidraton sapo bie në kontakt me lëkurën.

Përdorimi:

Hidhni një sasi të vogël të Soothing Relief Lotion në pëllëmbën e duarve tuaja dhe aplikojeni direkt në zonat problematike. Aplikojeni disa herë gjatë ditës, ose sa herë që lëkura është e thatë dhe ka kruarje.

ISIS Pharma- Urelia 50

L1480

Krem trupi i cili përmban 50% ure. Trajton hiperkeratozën e rëndë lokale. Gjithashtu përqendrimi i uresë > 40% ka veti antibakteriale, anti-fungale, anti-pruriginoze si dhe stimuluese të rigjenerimit qelizor. Terapi lokale ideale për tu kombinuar me terapinë sistemike në pacientët me Psoriazis.