Showing 1–16 of 20 results

Aesthetico – Med Urea Cream

L2226

Krem per trupin per lekura te thata dhe  shume te thata.

Perberesit: Fale 10% ure qe ka ne perberje hidraton shume mire dhe krijon nje barriere mbrojtese  pa lene asnje shtrese yndyrore ne lekure.

Sasia: 100 ml

Anti-Strech Mark

L4550

Ndihmon në eleminimin e strijave duke rivendosur tonin dhe elasticitetin e lëkurës
DUO GUAM trajtimi kundër strijave në saj të formulës së tij novatore që sheh kombinimin sinergjik të Algave Guam. Shfaq rezultate të dukshme gjatë ndërhyrjeve estetike të gjirit, dietave për dobësim dhe periudhës së shtatëzanisë

Aplikohet cdo mëngjes dhe darkë

Sale!
Out Of Stock

Avene Akerat 30

L2300 L1840

Krem për zonat e ndjeshme veçanërisht i përshtatshëm për lëkurat me prirje keratotike në zonat e lokalizuara

Forme Doza 100 ml

Sale!

Caudalie Vinosculpt Baume Corps Lift & Fermete 250 ML

L4280 L3852
I pasuruar me polifenole antioksidante të farës së rrushit dhe ekstrakt të irisit, kremi i trupit Vinosculpt vepron njëkohësisht në 4 zonat kritike të trupit (krahë, bust, stomak dhe vithe) për një lëkurë më të fortë nga muaji i parë i përdorimit.

250 ml

Crema Anti-Eta

L4810


Eshtë një trajtim që jep tkurrje dhe ton në lëkurën e relaksuar e cila duket më e re dhe e freskët. Ky krem i pasuruar me alga specifike GUAM, Oligoelement dhe një antioksidant i gjeneratës së fundit parandalon dhe lufton plakjen e shkaktuar nga radikalet e lira. Ka veti të larta antioksidante, bën të mundur hidratimin e lëkurës. Guam sjell kënaqësi në cdo trajtim bukurie!

Crema Anticellullite

L3900


Ekstrakte të Algave GUAM, Ippocastano, esenza e vajit të limonit dhe vitamina E
Masazhoni trupin me kremin anticelulit GUAM, ofron një përthithje të menjëhershme dhe të lehtë. Përmbajtja e përbërësve natyral e bën kremin të jetë efektiv dhe i shpejt në trajtimin e celulitit.

Dr. Grandel- Elements Of Nature Body Cream

L2300

Kujdes i butë tonifikues për trupin

  • ka efekt tonifikues dhe zbutës
  • siguron hidratim të lëkurës
  • nxit mikroqarkullimin dhe aktivizon forcat rigjeneruese
  • për një lëkurë të butë delikate si mëndafsh

Lendet aktive:

  • Epigran
  • Aminoacide
  • Vaj nga embrioni i grurit
  • Vaj argani

Teksture  mesatare.

 

Jowae Protective Moisturing Balm

L1800

Balm hidratues per te gjitha tipet e lekures. Hidraton, jep komfort dhe ndihmon lekuren te mbroje vetveten çdo dite. Lekura mbetet e bute ne prekje. I pershtatshem per t’u perdorur nga gjithe familja. Me permbajtje:
– Lumifenole – veti antioksidante, nxit metabolizmin qelizor dhe rregullon sintezen e melatonines.
– Uje Bamboo – me aminoacide, acide yndyrore, minerale dhe vitamina; hidratim dhe rivitalizim.
– Allantoine
– Gjalp Shea
– Glicerine vegjetale

MENYRA E PERDORIMIT:
Te rriturit: 2 here ne dite, ne mengjes dhe ne darke.
Femije mbi 3 vjeç: 1 here gjate dites.
*Produktet Jowae jane pa paraben, pa fenoksietanole, pa vajra minerale, pa silikone dhe te patestuara ne kafshe

Jowae Soothing Nourishing Balm

L2050

Krem trupi me veti ushqyese per lekura te thata dhe shume te thata. Ushqen, krijon nje film lipidik ne lekure dhe e zbut ate, duke qetesuar dhe diskomfortin e shkaktuar nga tharja e lekures. Me permbajtje:
– Lumifenole – veti antioksidante, nxit metabolizmin qelizor dhe rregullon sintezen e melatonines.
– Vaj kamelia – me veti ushqyese (omega 3), riparuese, hidratuese dhe rigjeneruese
– Gjalp Shea
– Vaj Luledielli
– Glicerine vegjtale
– Vitamine E

MENYRA E PERDORIMIT:
Aplikohet ne mengjes dhe ne darke, duke theksuar me shume perdorimin ne zonat me te thata dhe problematike.
*Produktet Jowae jane pa paraben, pa fenoksietanole, pa vajra minerale, pa silikone dhe te patestuara ne kafshe.