Showing all 13 results

Sale!

Avene- Crema Nutritiva Compensatrice Riche

L3900 L3120

Trajtim ushqyes per lekura te ndjeshme shume te thata. I formuluar me baze principesh aktive bimore me strukture analoge te ciment ndercelular. Kompenson mungesesn e lipideve dhe favorizon ndertimin e barrierave mbrojtese idrolipidike epidermiale. Lekura eshte e mbrojtur nga demtimet e jashtme fale efektit antiradikal te pretokoferolit, prekursor i vitamines E. Kremi nutrative compensatrice zbut, pasuron, ushqen dhe hidraton lekuren e cila dite pas dite rigjen shkelqimin dhe butesine e duhur. I pasur ne uje termal avene. Aplikohet ne mengjes dhe darke ne fytyre dhe qafe ne lekure te thate te pastruar paraprakisht me qumesht pastrues delikat dhe locionin addolcente. Vetem per perdorim te jashtem. Evito kontaktin me syte. I krijuar per te minimizuar riskun e reaksioneve alergjike.

Sale!

Avene-Cold Cream Pain Surgras

L850 L680

Vetitë ushqyese, mbrojtëse dhe qetësuese të gamës Cold Cream Avène u sjellin komfortin lëkurave të ndjeshme të cilave u mungojnë lipidet dhe uji. Shkuma e tij kremoze pastron me butësi lëkurat e thata deri në shumë të thata. Fytyrë dhe trup.

Sale!

Avene-XeraCalm A.D Creme Relipidante

L3200 L2560

XeraCalm AD, formuluar sipas Charte Cosmétique Stérile : pa parfum, pa paraben, është zhvilluar me përbërës të përzgjedhur, të pastër dhe efikasë: Kompleksi l-modulia®, përbërës bioteknologjik inovator i substancave aktive të nxjerra nga një mikroflorë e pranishme në Ujë Termal Avène. Redukton kruajtjet, skuqjet dhe qetëson irritimet e lidhura me hiper reaktivitetin e lëkurës Cer-Omega, kontribojnë në ushqyerjen dhe përforcimin e filmit hidrolipidik mbrojtës të lëkurës, duke e bërë atë të rezistojë më mirë agresioneve të jashtme. Uji Termal Avène qetësues dhe antiirritues zvogëlon ndjesinë e diskomfortit dhe qetëson lëkurën.
Forma e saj galenike është e përshtatshme për lëkurat atopike..