Showing 1–16 of 23 results

Bain mousse éveil

L1100

Xhel larës shkumues për bebe dhe fëmijë që përdoret që nga dita e parë e lindjes.
Bain mousse éveil është përkujdesje larëse ideale për lëkurën dhe flokët e bebes dhe fëmijës. Pastron butësisht pa e tharë lëkurën. Shkuma, ngjyra dhe aroma e tij unike kontribojnë në zgjimin e shqisave të bebes dhe fëmijës dhe favorizojnë mirëqënien e tij. Nuk djeg sytë. Siguri e garantuar që nga lindja : Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik. Tolerancë e lartë kutane dhe okulare. Hipoalergjenik – Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% paraben, ftalate, fenoksietanol*. Përfshi edhe neonatët.

Mustela Lait Solaire Spf 50+ , 40 ml

L2400

Mbrojtje shumë e lartë SPF 50+ UVB UVA Me rezistencë shumë të lartë ndaj ujit Përforcon barrierën mbrojtëse dhe ruan pasurinë qelizore të lëkurës së bebes dhe fëmijës ndaj agresioneve UV falë Avocado Perseose® Siguri e garantuar që nga lindja* : Lëkura të ndjeshme dhe intolerante ndaj diellit duke përfshirë dhe lëkurat me tendencë atopike Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik . Tolerancë e lartë Hipoalergjenik. I formuluar per perdorim ne fytyre.
– Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike. 0% parfum, alkool. *Përfshi edhe neonatët duke respektuar rregullat e qëndrimit në diell.
EFIKASITET I PROVUAR: Mbrojtje shumë e lartë SPF50+ UVB UVA Forma galenike e produktit është e këndshme : 100 % Produkti e lë lëkurën të butë dhe elastike dhe nuk ngjit: 100 % Produkti nuk i njollos veshjet: 95 % Test përdorimi i realizuar në kontroll dermatologjik dhe pediatrik pranë 43 bebeve dhe fëmijëve gjatë 2 javëve (përqindja e kënaqësisë).

Exp: 01/2020

Mustela Lait Solaire Spf 50+ (100ml,200ml)

L2800L3400

Mbrojtje shumë e lartë SPF 50+ UVB UVA Me rezistencë shumë të lartë ndaj ujit Përforcon barrierën mbrojtëse dhe ruan pasurinë qelizore të lëkurës së bebes dhe fëmijës ndaj agresioneve UV falë Avocado Perseose® Siguri e garantuar që nga lindja* : Lëkura të ndjeshme dhe intolerante ndaj diellit duke përfshirë dhe lëkurat me tendencë atopike Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik . Tolerancë e lartë Hipoalergjenik
– Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike. 0% parfum, alkool. *Përfshi edhe neonatët duke respektuar rregullat e qëndrimit në diell.
EFIKASITET I PROVUAR: Mbrojtje shumë e lartë SPF50+ UVB UVA Forma galenike e produktit është e këndshme : 100 % Produkti e lë lëkurën të butë dhe elastike dhe nuk ngjit: 100 % Produkti nuk i njollos veshjet: 95 % Test përdorimi i realizuar në kontroll dermatologjik dhe pediatrik pranë 43 bebeve dhe fëmijëve gjatë 2 javëve (përqindja e kënaqësisë)

 

Exp: 03/2020

Mustela- Cleansing Cream Stelatopia

L2100

Krem larës për fytyrë dhe trup që nga dita e parë e lindjes. Përfshi edhe neonatët. Pastron me delikatesë duke e mbrojtur lëkurën e bebes dhe të fëmijës
Qetëson menjëherë ndjesitë e irritimit dhe të tërheqjes
I fal butësi dhe elasticitet lëkurës
Nuk djeg sytë. Me pH fiziologjik.

Mustela- Crème Émolliente Stelatopia

L2700

Përkujdesje emoliente për fytyrë dhe trup që nga dita e parë e lindjes. Përfshi edhe neonatët. Hidraton,rilipidon dhe qetëson ndjesinë e kruajtjeve.
Restauron barrierën e lëkurës së alteruar të lëkurave me tendencë atopike.
Përforcon mekanizmat mbrojtëse natyrale të lëkurës falë Avocado Perséose®.
Redukton adezionin e Staphyloccoccus Aureus(2),duke parandaluar formimin e një biofilmi, veshjen e tij mbrojtëse.
Mbron kapitalin qelizor të lëkurës falë Avocado Perséose®
INOVACION: Efikasitet i vërtetuar mbi modele të certifikuara STELASKIN® Lëkurë atopike, epidermë e lëkurës së bebeve e rindërtuar në laborator.
(2) Bakterie të implikuara në manifestimet kutane të lëkurave me tendencë atopike.

Mustela- Shampooing doux

L1300

Shampooing bébé riemërtohet Shampooing doux.
Shampooing doux bébé et enfant, për flokët e hollë dhe delikatë, që nga lindja(1).

* Përfshi edhe neonatët.

Mustela- Vitamin Barrier Cream

L850

123 Vitamin Barrier Cream i Mustela Bébé është formuluar specifikisht për të vepruar mbi burimin e faktorëve shkaktarë të irritimeve dhe skuqjes dhe garanton kështu një efikasitet të trefishtë:

TOLERANCË E LARTË QE PREJ LINDJES

Kremi i ri 123 Vitamin Barrier cream është testuar klinikisht në kushte ekstreme përdorimi, kështu që ju mund ta përdorni çdo ditë. Formuluar 98% përbërës me origjinë natyrale, pa parfum dhe pa konservues, kremi garanton tolerancë maksimale për përdorim që nga dita e parë e lindjes*.

Për t’ju siguruar që ndërrimi i pelenave do të jetë një moment i këndshëm,  kremi  i ri  Mustela 123 Vitamin Barrier Cream mund të aplikohet dhe pastrohet me lehtësi.

* përfshi dhe neonatët.

 

 

Mustela-2 en 1 Cheveux et Corps

L1000

2 en 1 Gel nettoyant corps et cheveux, është një përkujdesje e butë pastruese për trupin dhe flokët për bebe dhe fëmijë, që nga lindja(1). Ideale gjatë udhetimeve.

*Përfshi edhe neonatët.

Pastron me efikasitet, lëkurën e bebes dhe të fëmijës

• Respekton ekuilibrin e lëkurës së bebes dhe skalpit të kokës, mjaft delikat të të sapolindurit(1) bebes dhe fëmijës.

• Nuk djeg sytë

Siguri e garantuar që nga lindja :
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .
Tolerancë e lartë kutane dhe okulare
Hipoalergjenik – Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.

Mustela-Bain mousse éveil

L1100

Xhel larës shkumues për bebe dhe fëmijë që përdoret që nga dita e parë e lindjes(1).
Bain mousse éveil është përkujdesje larëse ideale për lëkurën dhe flokët e bebes dhe fëmijës.

 • Pastron butësisht pa e tharë lëkurën,
 • Shkuma, ngjyra dhe aroma e tij unike kontribojnë në zgjimin e shqisave të bebes dhe fëmijës dhe favorizojnë mirëqënien e tij.
 • Nuk djeg sytë
Siguri e garantuar që nga lindja :
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik.
Tolerancë e lartë kutane dhe okulare
Hipoalergjenik – Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.
(1 )Përfshi edhe neonatët.

Mustela-Crème nourrissante au Cold Cream

L1100

Cold Cream nutri-protecteur crème visage riemërtohet Crème nourrissante au Cold Cream.
Krem ushqyes me Cold cream, për bebe dhe fëmijë si përkujdesje e fytyrës që nga dita e parë e lindjes*

 • Ushqen menjëherë dhe për një kohë të gjatë lëkurat e thata
 • Hidraton
 • Restauron funksionin barrierë të lëkurës dhe mbron kundër agresioneve të jashtme.
 • Ruan pasurinë qelizore të lëkurës së të sapolinduri(1), bebes dhe të fëmijës.

 

INOVACION : Efikasitet i vërtetuar mbi modelin e çertifikuar STELASKIN® Lëkura të thata, epidermë e lëkurës së bebes e ndërtuar në laborator.

Siguri e garantuar që nga lindja :

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .
Tolerancë e lartë
Hipoalergjenik – Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.
(1) Përfshi edhe neonatët.

Mustela-Crème Prévention Vergetures Me parfum

L3800
Crème Prévention Vergetures është formuluar në mënyrë specifike  për nënat e ardhme dhe ato që presin të bëhen nëna përsëri, ndihmon për parandalimin e formimit të strijave falë kombinimit unik  të përbërësve të tij veprues dhe përbërsve me origjinë natyrale:
-Peptidet e Avokados, përbërës i patentuar me origjinë natyrale që ndihmon  në qetësimin e ndjesisë së tërheqjes së lëkurës, përforcon elasticitetin e lëkurës duke e lënë lëkurën të butë dhe të rehatshme.
– Galactoarabinan, përbërës i patentuar kundër strijave i nxjerrë nga pema e Larix decidua, nxit elasticitetin,e mban lëkurën të butë dhe e ndihmon atë të përballojë tërheqjet.
– Dylli i bletës dhe gjalpi Karite i siguron hidratim dhe ushqyerje duke e lënë lëkurën  të butë. and shea butter provide moisturization and nourishment, leaving skin feeling soft.
Siguria për nënën dhe beben:
• Hipoalergjenik(1)
• Vlerësuar për sigurinë për nënën dhe beben gjatë shtatzënisë  dhe pas lindjes
•E përshtatshme me gjidhënien (2)
• Karta e Formulimit ndalon përdorimin e parabeneve, ftalateve, fenoksietanolit, bisfenoleve A dhe S, kafeinës dhe alkoolit
(1) Formuluar për të minimizuar rrezikun e reaksioneve alergjike.
(2) Në përputhje me rregullat e duhura higjienike për dhënien e gjirit.

Mustela-Eau nettoyante sans rinçage

L1800

Eau nettoyante sans rinçage është një përkujdesje e butë pastruese pa shpëlarje për bebe dhe fëmijë, për fytyrë dhe të ndenjura që nga lindja(1).

 • Pastron në mënyrë të përkryer, të gjitha papastërtitë
 • Zbut lëkurën e të sapolindurit(1), bebes, fëmijës.
Siguri e garantuar që nga lindja :
Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .
Tolerancë e lartë kutane dhe okulare
Hipoalergjenik – Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.

Mustela-Huile De Massage

L1600

Vaj masazhi hidratues dhe qetësues për bebe dhe fëmijë. Përkujdesje destinuar për masazh që kontribuon në mirëqënien e fëmijës që nga dita e parë e lindjes.(1).

I formuluar në mënyrë specifike për përdorim që nga lindja vaji për masazh i gamës Mustela, është ideal për të përjetuar në siguri të plotë momentet e perkëdheljeve dhe të relaksimit me beben tuaj duke u kujdesur njëkohësisht për lëkurën e saj:
 •  Vaj që zgjon shqisat e bebes, lehtëson masazhimin nuk yndyros lëkurën, nuk ngjit falë përbërjes unike.
 •  Hidraton lëkurën, ushqen dhe lë një film mbrojtës mbi lëkurën e të sapolindurit(1), bebes, fëmijës falë kompleksit ekskluziv të vajrave vegjetale dermo-mbrojtëse të pasura në acide yndyrore themelore.
 •  Në sajë të formulës së saj të re të pasuruar me Avocado Perseose® mbrojtës dhe rigjenerues, vaji  i masazhit ndihmon për të përforcuar barrierën mbrojtëse të lëkurës së fëmijës tuaj dhe për të ruajtur pasurinë qelizore të saj.

Siguri e garantuar që nga lindja :

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .
Tolerancë e lartë
Hipoalergjenik – Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.
(1) Përfshi edhe neonatët.

Mustela-Hydra Bébé® Crème visage

L1100

Hidraton dhe përforcon lëkurën që nga dita e parë e lindjes*.
Mbron pasurinë jetike të lëkurës së bebes sot dhe për të ardhmen.
*Përfshi edhe neonatët.

Lëkura hidratohet menjëherë dhe për një kohë të gjatë.
• Përforcon funksionin barrierë të lëkurës,duke i falur  shumë butësi dhe elasticitet.
• Ruan pasurinë qelizore të lëkurës së të sapolindurit(1), bebes dhe të fëmijës.
INOVACION : Efikasitet i vërtetuar mbi modelin e çertifikuar STELASKIN® Lëkura normale, epidermë e lëkurës së bebes e ndërtuar në laborator.

Siguri e garantuar që nga lindja :

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik .
Tolerancë e lartë
Hipoalergjenik – Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.

Mustela-Hydra Bébé®Lait Corps

L1900

Përkujdesje në formë qumështi për lëkurën e trupit të bebes dhe fëmijës që nga dita e parë e lindjes*.

Hidraton menjëherë dhe për një kohë të gjatë

• Përforcon barrierën e lëkurës duke e bërë të lemuar, elastike dhe shumë të butë

• Mbron pasurinë qelizore të lëkurës së të sapolindurit(1), bebes dhe fëmijës falë Avocado Perseose ®.

Siguri e garantuar që nga lindja :

Testuar nën kontroll dermatologjik dhe pediatrik.
Tolerancë e lartë kutane dhe okulare
Hipoalergjenik – Formuluar për të minimizuar rreziqet nga reaksionet alergjike.
0% paraben, ftalate, fenoksietanol*.

 

(1)Përfshi edhe neonatët.