Sale!

La Roche Posay Redermic C 40 ML

L4832

REDERMIC C
Përkujdesje antirrudhë për lëkura sensitive. Qëndrueshmëri. Uniformitet.
Mbush lëkurën. Korrigjon edhe rrudhat e thella. Zvogëlon skuqjen e lëkurës së ndjeshme.

40 ml

10 in stock

PËRSHKRIMI

La Roche Posay Redermic C është një hidratues i përditshëm që ndihmon në hidratimin dhe shkëlqimin e dukshëm të lëkurës dhe zvogëlon shfaqjen e linjave dhe rrudhave të imta.

Kjo formulë e lehtë dhe hidratuese me Vitaminë C të pastër dhe Acid Hialuronik të fragmentuar ndihmon në përmirësimin e ndjesisë së rehatisë së lëkurës.

Ai siguron:

  • Vitamina C e pastër: E njohur gjithashtu si acidi L-askorbik, ky përbërës rekomandohet zakonisht nga dermatologët. Brenda formulave tona, kjo vitaminë e tretshme në ujë është e njohur për vetitë e saj antioksiduese dhe të dukshme kundër plakjes.
  • Acidi hialuronik (HA): Një polisakarid (polimer karbohidratesh) që gjendet natyrshëm në lëkurë. Kur përdoret në një formulë, HA është një hidratant efektiv që mund të mbajë një sasi të madhe uji për të ndihmuar në ruajtjen e lagështisë së lëkurës.

Përdorimi:

Hapi 1: Pas pastrimit të plotë të lëkurës, aplikojeni në fytyrë dhe qafë në mëngjes dhe/ose në mbrëmje.
Hapi 2: Mund të përdoret vetëm ose nën një hidratues.
Hapi 3: Pas tij përdorni një krem me faktor mbrojtës ndaj diellit.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni...