La Roche Posay Effaclar Purifying Foaming Gel

L2150L3200

Xhel pastrues për lëkurë të yndyrshme dhe të ndjeshme.

200 ml, 400 ml

 

Clear

PËRSHKRIMI

La Roche Posay Effaclar Purifying Foaming Gel, ky larës i butë i fytyrës, për lëkurë të yndyrshme, pastron në mënyrë efektive papastërtitë dhe yndyrën duke respektuar ekuilibrin e pH të lëkurës. Pastron lëkurën pa e tharë shumë.

Testuar në lëkurë të prirur ndaj akneve (test jo komedogjeniciteti).

Përmban:

  • Zink Pidolate: I njohur për vetitë e tij pastruese për të ndihmuar në largimin e sebumit të tepërt.
  • Uji Termal i Burimit La Roche-Posay: Një ujë qetësues me burim në qytetin La Roche-Posay në Francë dhe një përbërës thelbësor në shumicën e produkteve tona. Ai përmban një kombinim unik të mineraleve, elementëve gjurmë dhe një përqendrim të lartë të Selenit, një antioksidant natyral.

I përshtatshëm edhe për lëkurë të ndjeshme.

Respekton ekuilibrin e pH të lëkurës

Jo komedogjen, që do të thotë se nuk do të bllokojë poret.

Përdorimi:

Hapi 1: Në mëngjes dhe/ose në mbrëmje, masazhoni në lëkurë të lagur me një lëvizje të butë rrethore.

Hapi 2: Shpëlajeni tërësisht dhe thajeni.

Shmangni zonën e syve.

Additional information

Formë Doza

200ml, 400ml