Sale!

La Roche Posay Cicaplast Baume B5 (SPF 50)

L1640

Balsam qetesues,mbrojtës dhe riparues i lekurave te demtuara dhe te acaruar Hidraton, mbron nga rrezatimi UVA/UVB,riparon e qeteson lekuren

Formë Doza : 40 ml

19 in stock

PËRSHKRIMI

Cicaplast Baume B5 SPF 50 është një balsam multifunksional që qetëson dhe mbron lëkurën e skuqur, i përshtatshëm për të gjithë familjen: foshnjat, fëmijët dhe të rriturit.
Është i pasuruar me Madecassoside, një përbërës aktiv riparues, Panthenol me efekt qetësues dhe agjentë me veti antibakteriale. Zbut, ushqen dhe mbron lëkurën e thatë për të ndihmuar në riparimin e funksionit të barrierës.

Si të përdoret
Aplikojeni dy herë në ditë në lëkurë të pastër dhe të thatë.
Aplikojeni mjaftueshem në trup, fytyrë dhe buzë.
Shmangni zonën e syve.
Mos e gelltit. Mbajeni larg fëmijëve.

Tekstura
Balsam qetësues, me teksturë jo të yndyrshme, që nuk lë shenja të bardha.
Me ujë termal La Roche-Posay.
Përparësitë kryesore
Cicaplast Baume B5 – SPF 50   ushqen dhe mbron falë formulës së tij të plotë dhe siguron
– rikuperim optimal i lëkurës: me [madecassoside] [bakër – zink – mangan] – efekt qetësues te zonave të thata dhe të skuqura: me [5% panthenol] – mbrojtje te lëkurës: [teksturë e pasur dhe ushqyese] [tekstura  antibakteriale] Fakte shkencore
Cicaplast Baume B5 – SPF 50  është testuar klinikisht në 14 sëmundje të lëkurës si:
– lëkura e foshnjave dhe fëmijëve, skuqje sipërfaqësore për shkak të pelenave tek fëmijët
– lëkura dhe buzët e thata,
– lëkura me prirje atopike,
– acarim pas lazerit, pas depilimit, trajtime dermatologjike sipërfaqësore
– skuqje perioale
Tolerueshmëria: E larte
Pa parfum
Vlefshmëria 6 muaj pas hapjes:
Përbërësit kryesor
Pantenoli
Panthenol, i njohur gjithashtu si vitamina b5, është një përbërës aktiv i njohur për vetitë e tij qetësuese dhe riparuese * në lëkurë.
* riparon funksionin e barrierës
Madekasoside
Madecassoside, një ekstrakt i jashtëzakonshëm i centella asiatica, një bar me veti restauruese, është një agjent qetësues që i shtohet formulave tona për të nxitur rinovimin e lëkurës.
Baker-Zink Glukonat – Manganez
Kompleks aktiv me efekt antibakterial.

Ju gjithashtu mund të pëlqeni...