Sale!

Caudalie Gentle Buffing Cream 75 ML

L2728

Scrub, që heq butësisht papastërtitë dhe qelizat e vdekura nga lëkura.

75 ml

50 in stock

PËRSHKRIMI

Caudalie Gentle Buffing Cream është një kujdes për lëkurën, që heq butësisht papastërtitë dhe qelizat e vdekura nga lëkura.

  • Pastron butësisht fytyrën falë mikro-rruaza jojoba të kombinuara me vaj ushqyes të farës së rrushit . Në çast, lëkura është e pastër, e butë dhe me shkëlqim.
  • Aroma e saj e përbërë nga fito-aroma distillon notat e freskëta të limonit dhe lavandës.
  • Pa mikro-rruaza plastike. Pa paraben, fenoksietanol, ftalate, vajra minerale.

Përdorimi:

  • Përdoreni 1 ose 2 herë në javë, në lëkurë të lagur, fytyrë, qafë dhe dekolte.
  • Masazhojeni butë me lëvizje rrethore, duke insistuar veçanërisht në zonën T (hundë, ballë, mjekër).
  • Shpëlajeni me ujë të vakët.